26. 6. 2019

Pasování budoucích prvňáčků a vyřazení páťáků

Už od samého rána vládla, ve středu 26. 6. 2019, ve škole slavnostní atmosféra. Dnes nás totiž čekaly hned dvě slavnostní události – pasování budoucích prvňáčků a vyřazení žáků pátého ročníku. V půl desáté se horní třída zaplnila dětmi z MŠ i ZŠ, pedagogickými pracovníky a rodinnými příslušníky pasovaných a vyřazovaných dětí. Nejprve jsme shlédli projekci fotografií budoucích školáků a sledovali jsme, jak se z tříletých mrňousků postupně stali naši budoucí prvňáčci, které jsme poté slavnostně pasovali a šerpovali na školáky. Jako památku na pobyt v MŠ děti dostaly knížku s věnováním, tričko a CD s fotografiemi.
Program poté pokračoval druhou slavnostní událostí, vyřazením páťáků z řad žáků naší školy. Pomyslnou bránou školy, po absolvování všech pěti ročníků, odcházejí letos dva naši žáci, Alička a Filípek. Páťáci si jako památku na pustokamenickou školu odnesli Absolventský list, stříbrný přívěšek s vyrytým datem pobytu ve škole, tričko a také CD s fotografiemi. Po vyřazení páťáků proběhla projekce fotografií zachycujících nejzajímavější okamžiky z jejich pětileté docházky do školy.
Zatímco pasování budoucích prvňáčků bylo událostí radostnou, dalších pět let je budeme vídat v naší škole, loučení se školáky v sobě neslo i trošku smutku, ale tak už to bývá, že něco končí a něco nového začíná „Tak ať Vám ten nový začátek naši páťáci vyjde, a ať se Vám na Vaší další cestě životem, daří minimálně stejně dobře, jako tomu bylo v naší škole“.

Jana Kulichová

Fotogalerie